Witam Was serdecznie!

Od pewnego czasu interesuję się piwem oraz piwowarstwem domowym. Zainteresowania te doprowadziły do stworzenia własnego piwa domowego i z tej okazji chciałbym zaprezentować Wam moją 4-tą warkę, piwo w stylu American India Pale Ale, które nazwałem „Dobra zmiana”.

Etykieta piwa Dobra Zmiana

Etykieta piwa Dobra Zmiana

Zgodnie z rewolucją piwną, która na dobre zawitała w Polsce, piwo nie musi być tylko „jasne pełne”. Piwo może być ciekawe, intensywnie chmielone, o aromacie owoców tropikalnych, cytrusów, gruszek, jabłek czy ziół. Piwo może być niezwykłe, zaczepne, może wywoływać dyskusje, czy wręcz budzić emocje.

Tworząc to piwo chciałem dokonać „dobrej zmiany” w gustach i przyzwyczajeniach piwnych mojej rodziny oraz znajomych, chcę pokazać coś innego, ciekawego i interesującego.

Chciałbym również aby dopełnieniem moich zainteresowań był ten blog, na którym chciałbym połączyć kilka swoich pasji. Jedną z nich jest oczywiście piwowarstwo i będę chciał pisać o piwie, piwowarstwie domowym i rzemieślniczym. Mam zamiar dzielić się tutaj swoimi przemyśleniami na temat piwa, zamieszczać degustacje i opinie o branży piwowarskiej.

Drugą moją pasją jest fotografia i liczę, że będę w stanie zamieszczać tutaj dobre zdjęcia degustowanych piw, czy reportaże z festiwali piwa. Chciałbym aby dobre zdjęcia były wizytówką tego bloga. Mam nadzieję, że uda mi się pokazać piwowarstwo z wielu ciekawych kadrów.

Trzecią moją pasją jest bieganie, czy piwo może skutecznie gasić pragnienie? Czy piwo może w jakiś sposób łączyć się ze sportem? Postaram się znaleźć odpowiedzi na te pytania, a może i uwarzyć piwo dla biegaczy :).

Jak ostatecznie będzie wyglądał ten blog to okaże się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Na chwilę obecną sam nie wiem do czego ta inicjatywa może doprowadzić. Liczę jednak, że dostarczy mi to sporo frajdy, a poszukującym informacji o piwie pozwoli poznać moje opinie i moje spojrzenie na piwowarstwo w Polsce i na świecie.

 

Podziel się...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this page