Nowe piwa

Majówka zaowocowała kupnem czterech nowych piw do degustacji, oto tablica przylotów w miesiącu maju:

  1. 2028 Space Odysey (Russian Imperial Stout, Browar Raduga) – Browar Raduga wypóścił RIS’a i to RIS’a w bardzo imperialnym stylu. Ekstrakt 28° plato przyciąga uwagę, dodatkowo w składzie browar nie podaje cukru. Piwo nie jest drogie, bardzo chętnie się przekonam czy warto kupić więcej butelek i zostawić na przyszłość.
  2. Projekt Bornholm (Porter Bałtycki, Browar Port Gdynia) – Piwo stworzone przez gdyński browar restauracyjny wraz z 3 innymi browarami z Polski i Danii. Piwo jest z dodatkiem lukrecji i soli morskiej, ma ciekawą butelkę. Lukrecja za sprawą żelków lukrecjowych nigdy dobrze mi się nie kojarzyła. Chcę się przekonać jaki wpływ lukrecja i sól morka będą miały na piwo i czy może będzie to Porter w iście „Bałtyckim” stylu?
  3. Brudny Harry (Coffee Blonde Ale, Browar Brodacz) – Piwo już recenzowałem ale ta recenzja nie była „pełna”. Obiecałem sobie, że spróbuję go jeszcze raz w wersji butelkowej i w razie potrzeb stworzę „erratę”. Zobaczymy czy okaże się bardziej „kawowe”…
  4. Donald T. (Smoked Russian Imperial Stout, Bytów Browar kaszybski) – Piwo, którego degustacja pojawiła się na blogu Tomasza Kopyry, przez co nagle było je bardzo trudno dostać. Wczoraj nawet zostałem zapytany w sklepie, czy piwo było przez kogoś recenzowane, ponieważ jest bardzo duży na nie popyt i sporo zapytań od klientów. Nie mam dobrych doświadczeń z „wędzonymi” piwami, czy Donald T. te odczucia zmieni?

Degustacje wkrótce…

Podziel się...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Email this to someonePrint this page